Ideály projektu

Projekt Futurum je nezávislá a dobrovolná iniciativa vycházející z učení významných myslitelů světa. Naší snahou je sjednotit levicové strany a zahájit trvalé úsilí o společenské změny u nás i ve světě vedoucí ke skutečné demokracii, svobodě, lidskému socialismu, prosperitě, humánními komunismu a míru mezi národy!

Následující text je prvním a zahajujícím dokumentem k seznámení s ideály projektu, který má za cíl představit a formovat Liberální komunismus pro příští staletí. Tento dokument není novodobým manifestem a nesupluje žádnou frakci registrovaných levicových stran k datu zveřejnění. Nečekejte ani kompletní programové znění, nebo rozbor vizí starých klasiků. Obsahem je souhrn myšlenek, předpokladů a vizí iniciativy občanů, kteří se s realitou současnosti nechtějí a nehodlají smířit. Nikoliv pro nějaké zviditelnění se, ale ve prospěch současných i příštích generací a zachování života na planetě Zemi. Zcela vážně a bez nadsázky.

Zahajujeme činnost iniciativy s vnitřním názvem „Kolektivní správa demokratické společnosti“ k datu 15.9.2018. Je-li váš názor podoben výše uvedeným, můžete také pomoci. Můžete se přidat k nám a pokusit se prostřednictvím Projektu Futurum vysvětlit i dalším lidem kolem vás, že komunismus sám o sobě není nic špatného. Věříme, že antikomunistická vlna bude pranýřovat a likvidovat všechny naše snahy a projekty. I přes veškeré úsilí současné vládní moci v ČR a Evropě však nakonec získá moderní liberální komunistické hnutí dostatečný mandát právě od vás, od lidí. Většiny!

Nakonec se Projekt Futurum stane reálnou hybnou silou změn ve prospěch civilizace a planety Země. Jen pozor na falešné proroky. Jen se všichni prosím vyvarujme sil, které se tváří jako bratři stejného cíle, ale jejich cesta vede zpět a skrze oheň, krev a lágry. To nesmíme dopustit. Už nic takového se opakovat nesmí. Vůbec nejde o názvy a slovníky. Je možné, že komunismus časem získá nové jméno.

Je možné, že slova jako proletariát a buržoasie naopak znovu obletí svět. Důležité je, co přijde potom. Jak budeme a budou žít naše děti a vnuci. Snad najdeme shodu v tom, že naše společné přání je spokojený život všech. Bez válek, kriminality, násilí, hladu, nečistého vzduchu a kontaminované vody, bez rizik, stresu, nenávisti, závisti a to vše hlavně ve zdraví. Rozumní lidé vědí, že takových priorit v kapitalismu nemůže být nikdy dosaženo. Je to právě komunismus, který je nositelem základních principů rovnosti a štěstí. Ten komunismus, který právě objevujeme. Ten lidský komunismus – plný svobody a opravdové a ničím nerušené či podplacené demokracie.

Demokracie je forma vlády, ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost. Pojem pochází z řeckého δημοκρατία (dēmokratía), tedy „vláda lidu“.

Liberalismus (latinsky liber – svobodný, liberalis – svobody se týkající, svobodomyslný) je politický směr nebo také filosofický pohled, který stojí na tom, že svoboda je prioritní politická hodnota.

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická idea, požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi. Její zastánci se označují jako komunisté. Idea komunismu se však rodila dávno před tím, než se jí chopily marxistické strany.

Proti demokracii nelze nic namítat. Snad jen, že v budoucnu je možné takové společenství, v němž nebude třeba vlády a volených zástupců. To je však zatím pouhá utopie. Na takové úrovni lidstvo ještě dlouho nebude. Je třeba si uvědomit, že spojovat svobodu pouze s demokracií je holý nesmysl. Systémů, v nichž je zdrojem moci lid je samozřejmě více. Jedním z nich je právě komunismus a právě ten odsuzuje nadvládu člověka nad člověkem. V tom je utopistický.

Než však lidé evolučně dospějí do takové fáze, je možné realizovat všechny ostatní požadavky komunismu. Je nutné v souladu s liberalismem a demokracií prosadit celospolečenské vlastnictví a skutečnou rovnost mezi lidmi. Vlastnictví je přirozenou touhou člověka a neměnným právem každého jedince. Pokud však lidé pochopí, že vlastnictví je možné i sdílet, odpoutat se od něj, překonat závislost na majetku, změní se i svět v němž žijeme a který spoluvytváříme.

Prozatím je absurdní pohled na Zemi. Na to, jak žijí v chudých částech světa. Je prostě dál neúnosné, aby někde lidé pro svou zhýralost a plýtvání nevážili si potravin a vody i relativního míru a v jiných částech světa i děti hladověly a umíraly žízní a v nemoci. Velké rozdíly v životní úrovni obyvatelstva jsou patrné i v rámci jednoho celku, státu, obce, rodiny.

Sám lidský svět je nemocný. Pojďme ho uzdravit. Demokratický a liberální komunismus je lék! Chceme postavit novou společnost na základě zdravého rozumu, proekologických principů a obnovitelných zdrojů, práv a rovnosti mezi lidmi. Projekt je rozhodně pro globální změny ekonomických a sociálních systémů opírajíc se o poznatky nejen posledních dvou století existence tzv. vyspělé lidské civilizace. Zahajujeme skutečnou kolektivní správu demokratické společnosti!

ČLOVĚČE PROCITNI, PŘEMÝŠLEJ A VYDEJ SE SPOLU S NÁMI
CESTOU, KTERÁ JEDINÁ MÁ BUDOUCNOST. ZMĚNA JSI TY !!

Děkujeme za podporu.

Číst více

1 komentář

  1. Sloboda je prioritná politická hodnota. Tak prečo sa cítim v tomto režime tak neslobodný? Prečo som sa cítil nielen menej spůtaný v socialistickom zriadení? Ale aj bezpečnejšie a oveľa ľahšie sa vtedy žilo. Všetkým. Aj tým, ktorí kričali bohvie aké nezmysly proti komunistom. Jaj, áno, boli aj represie a zatvárali ľudí. No veď koho? Slušných a pracujúcich určite nie. No samozrejme aj nová doba má svoje plusy a ak sa podarí spojiť efektivitu minulosti s modernou demokraciou, pak som za a máte hlas.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *